Red Bull Road Rage 2011


     1 października 2011 r. na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się pierwsza edycja zawodów Red Bull Road Rage. W tych zawodach liczyła się szybkość i sprawność hamulców, nie ważne na jakim rowerze, ważne było by zjechać na dół i nie zaliczyć upadku. Zaplanowana trasa wynosiła...

     1 października 2011 r. na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się pierwsza edycja zawodów Red Bull Road Rage. W tych zawodach liczyła się szybkość i sprawność hamulców, nie ważne na jakim rowerze, ważne było by zjechać na dół i nie zaliczyć upadku. Zaplanowana trasa wynosiła 4 km długości, a rozpoczynała się na szczycie góry Żar. Wiodła drogą asfaltową pełną zakrętów i długich prostych i kończyła się przy dolnej stacji kolejki u stóp góry.
    Red Bull Road Rage, to zawody które od lat słynną w środowisku rowerowym. Dotychczasowe zawody odbywały się m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, USA, Izraelu, Łotwie. W Polsce zawody odbyły się pierwszy raz. W zawodach wzięło 87 zawodników, niektórzy na swych rowerach osiągali prędkość 100 km/h.
      Podczas tej imprezy nasza jednostka wraz z OSP Czernichów, Węgierska Górka i Cięcina zabezpieczała trasę zjazdową, czuwając nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców oglądających tę rywalizację.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Odsłon artykułów:
1045652