Przerwany rurociąg...

     W dniu 26 sierpnia 2011 roku zostaliśmy zadysponowani do przerwanego rurociągu gazowego  na ul. Szkolnej w Międzybrodziu Żywieckim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia GBA,  z rury średniego ciśnienia wydobywał się gaz ziemny obejmujący swoim zasięgiem obszar ok. 0.5 ha...

     W dniu 26 sierpnia 2011 roku zostaliśmy zadysponowani do przerwanego rurociągu gazowego  na ul. Szkolnej w Międzybrodziu Żywieckim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia GBA,  z rury średniego ciśnienia wydobywał się gaz ziemny obejmujący swoim zasięgiem obszar ok. 0.5 ha. Rura została przerwana podczas prac związanych z budową kompleksu boisk sportowych. 
     Działania zastępu polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustawieniu kurtyny wodnej w pobliżu budynku mieszkalnego, a następnie przystąpiono do ewakuacji osób z znajdujących w  budynku szkoły podstawowej skąd  ewakuowano około dziewięć osób oraz budynku mieszkalnego , gdzie ewakuowano  dwie osoby. Powiadomiono Dyrekcję Szkoły Szybowcowej Żar o wstrzymaniu lotów gdyż chmura gazu swoim zasięgiem obejmowała miejsce podejścia do lądowania samolotów. W celu eliminacji wycieku gazu zakręcono dwa zawory gazowe znajdujące się na ul. Prostej i Beskidzkiej. W działaniach udział brały zastępy GCBA oraz SLRChem z JRG Żywiec, GBA z OSP Międzybrodzie Żywieckie, Pogotowie Gazowe oraz Policja.

Image

Image

Image

Image

Image
Odsłon artykułów:
889039