Tragedia na ul. Stromej...

     W dniu 14 lipca 2011 roku o godz. 21.15 zostaliśmy zaalarmowani przez PSK w Żywcu do wypadku drogowego w Czernichowie na ul. Stromej. Do zdarzenia doszło kiedy kierujący samochodem osobowym FIAT PANDA na stromym podjeździe t.j. na ul. Stromej  z nieznanych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem , który jadąc tyłem w dół, zjechał z drogi i uderzył...

     W dniu 14 lipca 2011 roku o godz. 21.15 zostaliśmy zaalarmowani przez PSK w Żywcu do wypadku drogowego w Czernichowie na ul. Stromej. Do zdarzenia doszło kiedy kierujący samochodem osobowym FIAT PANDA na stromym podjeździe t.j. na ul. Stromej  z nieznanych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem , który jadąc tyłem w dół, zjechał z drogi i uderzył  w drzewo znajdujące się na poboczu, a  potem stoczył się ze stromej skarpy lądując na lewym boku samochodu. Po przyjeździe na miejsca zdarzenia zastępu GBA  w pojeździe znajdowała się jedna osoba, pozostałe osoby opuściły pojazd o własnych siłach po przewróceniu samochodu przez osoby postronne przed naszym przybyciem.  Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie udzieleniu pomocy 17 letniej pasażerce znajdującej się pojeździe,  odłączeniu akumulatorów oraz  oświetleniu miejsca wypadku.      
     Nieprzytomnej poszkodowanej usztywniono  odcinek kręgosłupa szyjnego kołnierzem ortopedycznym ,  sprawdzono czynności życiowe a następnie ewakuowano przy pomocy noszy, po czym natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo - oddechowej gdyż nie stwierdzono u niej czynności życiowych. Po przyjeździe pogotowia ratunkowego "S" w dalszym ciągu prowadzono resuscytację wspomaganą przez zespół ratunkowy oraz ratowników z Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Niestety po upływie kilku dziesięciu minut resuscytacji nie udało się przywrócić czynności życiowych, a lekarz stwierdził zgon  poszkodowanej.  Pozostałe osoby uczestniczące w wypadku doznały niewielkich obrażeń i zostały one przewiezione na obserwację do szpitala. W działaniach udział brały zastępy GBA OSP Międzybrodzie Żywieckie, SLRt oraz GBA JRG Żywiec,  a także dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz  trzy radiowozy.

Image

Image

Image

Image

Image
Odsłon artykułów:
889064