Wypadek na "Suchym Potoku"...


     W dniu 16.08.2010r. ok. godz. 10.40, zostaliśmy zadysponowani do wypadku dwóch samochodów na trasie nr 947 Żywiec - Kęty "suchy potok". Z niewyjaśnionych przyczyn samochód marki Opel CORSA zjechał z drogi i uderzył w bok nadjeżdżającego z przeciwka samochodu dostawczego...

      W dniu 16.08.2010r. ok. godz. 10.40, zostaliśmy zadysponowani do wypadku dwóch samochodów na trasie nr 947 Żywiec - Kęty "suchy potok". Z niewyjaśnionych przyczyn samochód marki Opel CORSA zjechał z drogi i uderzył w bok nadjeżdżającego z przeciwka samochodu dostawczego Mercedesa VARIO.
    Po przyjeździe na miejsce zastępów GBA- Man oraz SLRR- Opel, działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, a następnie wycięciu bocznych drzwi samochodu OPEL przy użyciu sprzętu hydraulicznego, w celu wydobycia  poszkodowanego i udzielenia mu pomocy medycznej. W wyniku wypadku obrażenia odniosły jeszcze dwie osoby, które wraz z kierowcą OPLA zostały zabrane przez karetkę pogotowia ratunkowego na obserwację do szpitala. Dalsze działania polegały na neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych  z rozbitych samochodów.
    W interwencji brały również udział zastępy GBA i SLRt z JRG Żywiec, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Odsłon artykułów:
889079