Osuwisko na Łazkach...


     W dniu 22 maja 2010 roku zostaliśmy zaalarmowani do osuwiska w Międzybrodziu Bialskim na ul. Łazki. Po przybyciu, na miejscu osuwiska znajdował się już zastępca dowódcy JRG PSP Żywiec, władze gminy...

      W dniu 22 maja 2010 roku zostaliśmy zaalarmowani do osuwiska w Międzybrodziu Bialskim na ul. Łazki. Po przybyciu, na miejscu osuwiska znajdował się już zastępca dowódcy JRG PSP Żywiec, władze gminy, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, członkowie zarządzania kryzysowego, policja, 3 zastępy JRG PSP Żywiec oraz jednostka z OSP Międzybrodzie Bialskie.
     Bezpośrednio zostało zagrożonych ok. 140 obiektów na ulicach: Łazki, Łegowa, Łabędzia, Łączna, Łączki, Szczytowa. Zabudowania znajdujące się w strefie zagrożenia to budynki mieszkalne wraz zabudowaniami gospodarczymi oraz domki letniskowe. Na stałe zamieszkałych jest ok. 10 budynków, pozostałe obiekty to domki letniskowe.
     Nasze działania polegały na ewakuacji osób z zagrożonych obiektów wraz z częścią drobnego mienia oraz 3 samochodów osobowych. W chwili przeprowadzania ewakuacji we wszystkich obiektach znajdowało się łącznie 40 osób. Większość osób udała się do rodzin, natomiast pozostali zostali przetransportowani do Szkoły Podstawowej w Żarnówce - tymczasowego miejsca zamieszkania, przygotowanego przez Urząd Gminy Czernichów. Po zakończeniu działań wszystkich służb ratowniczych, całość terenu została zabezpieczona przez Oddziały Prewencji Policji.

Image
Odsłon artykułów:
889134