Pożar magazynu PKP w Łodygowicach...


     W dniu 19.10.2009 r. o godz. 22.50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru magazynu PKP w Łodygowicach. Po przybyciu naszego zastępu GBA, na miejscu pożaru pracowały już zastępy z JRG Żywiec...

     W dniu 19.10.2009 r. o godz. 22.50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru magazynu PKP w Łodygowicach. Po przybyciu naszego zastępu GBA, na miejscu pożaru pracowały już zastępy z JRG Żywiec, OSP Łodygowice, Pietrzykowice oraz Zarzecza. W momencie przybycia  pierwszego zastępu budynek w 2/3 powierzchni objęty był pożarem, języki ognia wychodziły poza dach budynku. Kolejno przybyłe jednostki podały kolejne dwa prądy wody na palącą się część budynku, co wystarczyło aby pożar opanować. Nasze działania polegały na dogaszeniu palącej się wiaty w aparatach powietrznych oraz oświetleniu miejsca zdarzenia i dowożeniu wody.
     Cała akcja trwała ok. 3 godziny, a w działaniach łącznie udział wzięło 10 zastępów straży pożarnej w tym 48 strażaków z JRG Żywiec, OSP Łodygowice, Pietrzykowice, Zarzecza, Międzybrodzia Żywieckiego, Czernichowa oraz Międzybrodzia Bialskiego.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Odsłon artykułów:
889077