Pożar Budynku mieszkalno-gospodarczego w Tresnej...


    Podczas trzeciego dnia naszych ciągłych interwencji, związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu w piątek (16.10.2009 r.) o godz. 14:10, w miejscowości Tresna, doszło do zapalenia drewnianego budynku mieszkalno - gospodarczego. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych...

     Podczas trzeciego dnia naszych ciągłych interwencji, związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu w piątek (16.10.2009 r.) o godz. 14:10, w miejscowości Tresna, doszło do zapalenia drewnianego budynku mieszkalno - gospodarczego.
 Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych na palący się budynek,  jego ugaszeniu oraz prowadzeniu prac rozbiórkowych. Dodatkowo wraz z JRG Żywiec i OSP Łodygowice prowadziliśmy działania w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.
     W wyniku pożaru spaleniu uległ pokój mieszkalny wraz z wyposażeniem, oraz cały budynek gospodarczy. Jedna z osób t.j. 83 letnia właścicielka chorująca  na serce, źle się poczuła i została zabrana do szpitala na obserwację przez zespół Pogotowia Ratunkowego.
Łączny czas trwania akcji wyniósł  ponad 8 godzin co było spowodowane przerzucaniem i przelewaniem dużej ilości siana, słomy, drewna opałowego, ubrań w łącznej ilości około 100 m3.
     W działaniach udział brało 51 strażaków z JRG Żywiec, OSP Międzybrodzie Żywieckie, OSP Pietrzykowice, OSP Międzybrodzie Bialskie, OSP Łodygowice, OSP Czernichów oraz OSP Zarzecze, a także zespół pogotowia ratunkowego, policja i pogotowie energetyczne.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Odsłon artykułów:
889065