Nagły atak zimy...


    W dniach 14-15 października br. nad województwem śląskim przeszły intensywne opady śniegu połączone z silnymi wiatrami. Obficie padający  śnieg z deszczem spowodował wiele utrudnień na terenie Gminy Czernichów oraz powiatu Żywieckiego...
    W dniach 14-15 października br. nad województwem śląskim przeszły intensywne opady śniegu połączone z silnymi wiatrami. Obficie padający  śnieg z deszczem spowodował wiele utrudnień na terenie Gminy Czernichów oraz powiatu Żywieckiego. Jednostka nasza od środy 14.10.2009 do soboty 17.10.2009 interweniowała ok. 20 razy. Główne działania polegały na usuwaniu powalonych i pochylonych drzew na drogach i domach. Najwięcej prac związanych z usuwaniem szkód  były prowadzone przez naszą jednostkę w Międzybrodziu Żywieckim na ulicach: Górskiej, Kosarzyska, Gajni, Groniaki, w Międzybrodziu Bialskim na ulicy Bielskiej oraz Żywieckiej a Także w Tresnej na ul. Krępli. Z powodu zerwanych lini energetycznych duża część gminy była pozbawiona dopływu prądu. W nocy ze środy na czwartek interweniowaliśmy także przy zalanej piwnicy, Państwowego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Międzybrodziu Bialskim.
Łącznie Działania prowadzone przez nas podczas wszystkich interwencji trwały ponad  45 godzin, i pracowało przy nich 142  strażaków.

Image

Image

Image

ImageOdsłon artykułów:
889133