Wypadek w Żywcu-Oczkowie...


     W piątek 14 sierpnia ok. godz. 7.00 zostaliśmy zadysponowani przez PSK w Żywcu do wypadku samochodu   ciężarowego   marki SCANIA,  w  miejscowości  Żywiec  -  Oczków  na ul. Krakowskiej.
Z nieznanych przyczyn, kierujący samochodem ciężarowym...

     W piątek 14 sierpnia ok. godz. 7.00 zostaliśmy zadysponowani przez PSK w Żywcu do wypadku samochodu ciężarowego marki SCANIA, w miejscowości Żywiec - Oczków na ul. Krakowskiej. Z nieznanych przyczyn, kierujący samochodem ciężarowym mężczyzna, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego przewrócił samochód na bok, jednoczesne uderzył w bariery energochłonne. Po uderzeniu Kabina ciężarówki została zmiażdżona a znajdujący się w środku kierowca został uwięziony i poważnie ranny przez rurę bariery energochłonnej, która przebiła jego udo, kabinę samochodu i wbiła się w ziemię.
     Działania zastępów straży pożarnej, były bardzo utrudnione, poprzez powyginane elementy bariery energochłonnej, oraz wysokie naprężenia metalu, jakie powstały z powodu uderzenia. W związku z tym bariera energochłonna była wycinana w małych kawałkach aby rozładować naprężenia metalu i nie narażać poszkodowanego kierowcy na jeszcze większe obrażenia.
    Po usunięciu bariery, zostało wykonane wyjście ewakuacyjne poprzez wycięcie szyberdachu i części dachu kabiny. Poszkodowany kierowca przez cały czas trwania akcji był pod stałą opieką lekarza z Pogotowia Ratunkowego. Ranny kierowca został wyciągnięty przez wcześniej wycięty otwór na deskę ratowniczą zespołu Pogotowia Ratunkowego i odwieziony do szpitala.
    Nasze działania polegały na pomocy JRG przy uwalnianiu poszkodowanego, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeładunku transportu.W działaniach udział brało pięć zastępów JRG Żywiec, jeden zastęp OSP Międzybrodzie Żywieckie, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Odsłon artykułów:
889057